Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (74 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Cancel
pl: Anuluj

en: more
pl: więcej

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Link
pl: Odnośnik

en: edit
pl: edytuj

en: Access
pl: Dostęp

en: View
pl: Widok

en: Notes
pl: Notatki

en: Unknown
pl: Nieznany

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: N/A
pl: niedostępne

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Company
pl: Firma

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Checkout
pl: Realizacja zamówienia

en: Close
pl: Zamknij

en: City
pl: Miasto

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: State/Province
pl: Województwo

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Select one...
pl: Wybierz jedno...

en: Billing address
pl: Adres płatności

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Add an address
pl: Dodaj adres

en: Address settings
pl: Ustawienia adresu

en: Addresses
pl: Adresy

en: Manage your addresses
pl: Zarządzaj swoimi adresami

en: Address list
pl: Lista adresów

en: Add address
pl: Dodaj adres

en: Add a new address.
pl: Dodaj nowy adres.

en: Edit address
pl: Edytuj adres

en: Add a new address
pl: Dodaj nowy adres

en: Other settings
pl: Inne ustawienia

en: My account
pl: Moje konto

en: Zone
pl: Strefa

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Enter your delivery address and information here.
pl: Wpisz swój adres dostawy oraz informację tutaj.

en: Enter your billing address and information here.
pl: Wpisz swój adres rozliczeniowy i informację tutaj.

en: Checkout settings
pl: Ustawienia realizacji zamówienia

en: Address fields
pl: Pola adresu

en: Street address 2
pl: Adres 2

en: No countries found.
pl: Nie znaleziono kraju.

en: User email
pl: Email użytkownika

en: Country name
pl: Nazwa kraju

en: Access type
pl: Dostęp

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: administer users
pl: zarządzanie użytkownikami

en: Edit access
pl: Uprawnienia edycji

en: Delivery address
pl: Adres dostawy

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: ISO country code
pl: Kod ISO kraju

en: View access
pl: Uprawnienia wyświetlania
