Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Cancel
ro: Anulare

en: more
ro: mai multe

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Link
ro: Legătură

en: edit
ro: modifică

en: Access
ro: Acces

en: View
ro: Afişează

en: Notes
ro: Note

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: User settings
ro: Configurare utilizator

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: N/A
ro: N/D

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Company
ro: Companie

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Checkout
ro: Casă

en: Close
ro: Închideți

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Modified
ro: Modificat

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Apply
ro: Aplică

en: Add an address
ro: Adaugă o adresă

en: Address settings
ro: Opţiuni adresă

en: Addresses
ro: Adrese

en: Manage your addresses
ro: Gestionează adresele

en: Address list
ro: Listă adrese

en: Add address
ro: Adaugă adresă

en: Add a new address.
ro: Adaugă o nouă adresă.

en: My account
ro: Contul meu

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Address book
ro: Agendă de adrese

en: Enter your delivery address and information here.
ro: Introduceţi adresa şi datele de livrare aici.

en: Enter your billing address and information here.
ro: Introduceţi adresa şi datele de facturare aici.

en: My billing information is the same as my delivery information.
ro: Datele de facturare sunt aceleaşi cu cele de livrare.

en: Checkout settings
ro: Opţiuni casă

en: Access type
ro: Tip acces

en: administer users
ro: administrează utilizatorii

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
