Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (98 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Cancel
ru: Отмена

en: more
ru: ещё

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Link
ru: Ссылка

en: edit
ru: изменить

en: Access
ru: Доступ

en: View
ru: Просмотр

en: Notes
ru: Примечания

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: User settings
ru: Настройки пользователя

en: Overridden
ru: Переопределён

en: N/A
ru: Н/Д

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Company
ru: Компания

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Checkout
ru: Оформление заказа

en: Close
ru: Закрыть

en: City
ru: Город

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Modified
ru: Изменено

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Select one...
ru: Выберите...

en: The address has been deleted.
ru: Адрес был удален.

en: Billing address
ru: Адрес расчёта

en: Shipping address
ru: Адрес доставки

en: Apply
ru: Применить

en: Ubercart - extra
ru: Ubercart - дополнительно

en: Add an address
ru: Добавить адрес

en: Edit address information
ru: Редактировать адресную информацию

en: Address settings
ru: Настройки адреса

en: Configure the address settings.
ru: Изменить настройки адресов

en: Addresses
ru: Адреса

en: Manage your addresses
ru: Управление вашей адресной информацией

en: Address list
ru: Список адресов

en: Add address
ru: Добавить адрес

en: Add a new address.
ru: Добавить новый адрес

en: View one saved address
ru: Просмотреть один сохраненный адрес

en: Edit address
ru: Редактировать адрес

en: Delete address
ru: Удалить адрес

en: Add a new address
ru: Добавить новый адрес

en: Allows users to manage a set of addresses that can be referenced when placing an order.
ru: Разрешить пользователям управлять установкой адресов на которые можно ссылаться, после размещения заказа

en: Other settings
ru: Другие настройки

en: My account
ru: Моя учётная запись

en: Zone
ru: Зона

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Save as
ru: Сохранить как

en: Enter a name for this address (e.g. Home or Work)
ru: Введите название для этого адреса (напр. Дом или Работа)

en: Require that an address be entered during registration
ru: Необходимо заполнить адрес при регистрации

en: Address book
ru: Адресная книга

en: Enter your delivery address and information here.
ru: Введите здесь ваш адрес доставки и прочую информацию.

en: My delivery information is the same as my billing information.
ru: Информация по доставке такая же, как и по выставлению счетов.

en: Enter your billing address and information here.
ru: Введите адрес и информацию для оплаты.

en: My billing information is the same as my delivery information.
ru: Платёжная информация совпадает с информацией о доставке

en: Checkout settings
ru: Настройки процесса оформления заказа

en: Address fields
ru: Поля адреса

en: No addresses found for customer.
ru: Не найдены адреса для покупателя.

en: Full name of the zone
ru: Полное название области

en: Abbreviation of the zone
ru: Аббревиатура для области

en: Name of the country
ru: Название страны

en: 2 digit country abbreviation
ru: 2-x буквенный код страны

en: 3 digit country abbreviation
ru: 3-x буквенный код страны

en: Street address 2
ru: Адрес (продолжение)

en: No countries found.
ru: Страны не найдены

en: Address ID
ru: ID адреса

en: User email
ru: Email пользователя

en: Country name
ru: Название страны

en: Access type
ru: Тип доступа

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: administer users
ru: администрирование пользователей

en: Ubercart Addresses
ru: Адреса Ubercart

en: Default shipping address
ru: Адрес доставки по умолчанию

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Default addresses
ru: Адреса по умолчанию

en: Other addresses
ru: Другие адреса

en: No addresses have been saved.
ru: Адресов пока не добавлено.

en: Copy billing information
ru: Копировать из информации об оплате

en: Copy shipping information
ru: Копировать из информации о доставке
