Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (98 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Username
sv: Användarnamn

en: Cancel
sv: Avbryt

en: more
sv: mer

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Country
sv: Land

en: Link
sv: Länk

en: edit
sv: redigera

en: Access
sv: Åtkomst

en: View
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Unknown
sv: Okänd

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: User settings
sv: Användarinställningar

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Company
sv: Företag

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Checkout
sv: Kassan

en: Close
sv: Stäng

en: City
sv: Stad

en: Postal code
sv: Postnummer

en: State/Province
sv: Län/landskap

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Modified
sv: Modifierad

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Select one...
sv: Välj en...

en: The address has been deleted.
sv: Adressen har raderats.

en: Billing address
sv: Faktureringsadress

en: Shipping address
sv: Leveransadress

en: Apply
sv: Applicera

en: Add an address
sv: Lägg till en adress

en: Edit address information
sv: Redigera adressinformation

en: Addresses
sv: Adresser

en: Add address
sv: Lägg till adress

en: Add a new address.
sv: Lägg till en ny adress.

en: Delete address
sv: Radera adress

en: Add a new address
sv: Lägg till en ny adress

en: Other settings
sv: Andra inställningar

en: My account
sv: Mitt konto

en: Zone
sv: Zon

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Save as
sv: Spara som

en: Enter a name for this address (e.g. Home or Work)
sv: Ange ett namn på denna adress (till exempel Hem eller Arbete)

en: Require that an address be entered during registration
sv: Kräv att en adress anges vid registrering

en: Address book
sv: Adressbok

en: Enter your delivery address and information here.
sv: Fyll i din leveransinformation här.

en: My delivery information is the same as my billing information.
sv: Min leveransinformation är den samma som min fakturainformation.

en: Enter your billing address and information here.
sv: Fyll i din betalningsinformation här.

en: My billing information is the same as my delivery information.
sv: Min betalningsinformation är samma som min leveransinformation.

en: Checkout settings
sv: Inställningar för kassan

en: Address fields
sv: Adressfält

en: No addresses found for customer.
sv: Inga adresser funna för kund.

en: Full name of the zone
sv: Fullständigt namn till zonen

en: Abbreviation of the zone
sv: Förkortning på zonen

en: Name of the country
sv: Landets namn

en: 2 digit country abbreviation
sv: 2-siffrig förkortning på land

en: 3 digit country abbreviation
sv: 3-siffrig förkortning på land

en: Street address 2
sv: Gatuadress 2

en: No countries found.
sv: Inga länder funna.

en: User email
sv: Användarens e-postadress

en: Country name
sv: Namn på land

en: Access type
sv: Behörighetsttyp

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: administer users
sv: hantera användare

en: Edit access
sv: Åtkomst för redigering

en: The address ID
sv: Adressens ID

en: The addressee's first name
sv: Adressatens förnamn

en: The addressee's last name
sv: Adressatens efternamn

en: The addressee's phone number
sv: Adressatens telefonnummer

en: The addressee's company name
sv: Adressatens företagsnamn

en: The addressee's residence number and street
sv: Adressatens gatuadress

en: The addressee's residence number and street (continued)
sv: Adressatens gatuadress (fortsatt)

en: The addressee's city of residence
sv: Adressatens bostadsort

en: The addressee's postal code
sv: Adressatens postnummer

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
sv: Du måste välja en kund innan adressinformation finns tillgänglig.<br />

en: Delivery address
sv: Leveransadress

en: Street line 1
sv: Gaturad 1

en: Street line 2
sv: Gaturad 2

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: View access
sv: Visa åtkomst

en: Delete access
sv: Radera åtkomst

en: Copy shipping information
sv: Kopiera leveransinformation
