Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (55 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Country
cs: Země

en: Notes
cs: Poznámky

en: Unknown
cs: Neznámý

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Overridden
cs: Překryto

en: Address
cs: Adresa

en: Checkout
cs: Objednat

en: Close
cs: Zavřít

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Modified
cs: Upraveno

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Select one...
cs: Vyberte jednu...

en: The address has been deleted.
cs: Adresa byla smazána.

en: Billing address
cs: Fakturační adresa

en: Shipping address
cs: Doručovací adresa

en: Add an address
cs: Přidat adresu

en: Edit address information
cs: Změnit údaje adresy

en: Address settings
cs: Nastavení adres

en: Configure the address settings.
cs: Konfigurovat nastavení adres.

en: Addresses
cs: Adresy

en: Manage your addresses
cs: Spravovat své adresy

en: Address list
cs: Seznam adres

en: Add address
cs: Přidat adresu

en: Add a new address.
cs: Přidat novou adresu

en: View one saved address
cs: Zobrazit uloženou adresu

en: Edit address
cs: Upravit adresu

en: Delete address
cs: Smazat adresu

en: Add a new address
cs: Přidat novou adresu

en: Allows users to manage a set of addresses that can be referenced when placing an order.
cs: Dovoluje uživateli spravovat sadu adres, které mohou být zmíněné při objednávce.

en: My account
cs: Můj účet

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Enter a name for this address (e.g. Home or Work)
cs: Název pro tuto adresu (např. Doma nebo Práce)

en: Require that an address be entered during registration
cs: Požadovat vyplnění adresy v průběhu registrace.

en: Address book
cs: Adresář

en: Enter your delivery address and information here.
cs: Zde prosím vyplňte Vaší doručovací adresu a další kontaktní informace.

en: My delivery information is the same as my billing information.
cs: Dodací adresa je stejná jako fakturační adresa.

en: Enter your billing address and information here.
cs: Zadejte fakturační adresu a další potřebné údaje.

en: My billing information is the same as my delivery information.
cs: Fakturační adresa je stejná jako dodací adresa.

en: Checkout settings
cs: Nastavení pokladny

en: Address fields
cs: Pole adresy

en: No addresses found for customer.
cs: Pro zákazníka nebyly nalezeny žádné adresy.

en: Full name of the zone
cs: Celé jméno oblasti

en: Abbreviation of the zone
cs: Zkratka oblasti

en: Name of the country
cs: Jméno země

en: 2 digit country abbreviation
cs: Dvouznaková zkratka země

en: 3 digit country abbreviation
cs: Tříznaková zkratka země

en: Street address 2
cs: Ulice 2

en: No countries found.
cs: Nebyly nalezeny žádné země.

en: administer users
cs: administrace uživatelů

en: You must select a customer before address<br />information is available.<br />
cs: Pro zpřístupnění informací o adrese je potřeba<br />nejdříve označit zákazníka.
