Ubercart Addresses (7.x-1.0-alpha2) - en to hr translation catalogue (48 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Cancel
hr: Otkaži

en: more
hr: više

en: view
hr: prikaz

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Link
hr: Poveznica

en: edit
hr: uredi

en: Access
hr: Pristup

en: View
hr: Pregled

en: Notes
hr: Bilješke

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: User settings
hr: Postavke korisnika

en: Overridden
hr: Premošteno

en: N/A
hr: N/D

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: Desc
hr: Silazno

en: Checkout
hr: Narudžba

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Apply
hr: Primjeni

en: Saved addresses
hr: Sačuvane adrese

en: My account
hr: Moj račun

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: Please select
hr: Molimo odaberite

en: Enter your delivery address and information here.
hr: Unesite adresu i podatke osobe kojoj će biti dostavljena roba.

en: Enter your billing address and information here.
hr: Unesite adresu i podatke osobe kojoj će biti naplaćena roba:

en: My billing information is the same as my delivery information.
hr: Informaciju o naplati su identične kao i informacije o dostavi.

en: Checkout settings
hr: Postavke narudžbe

en: Street address 2
hr: Adresa (linija 2)

en: Access type
hr: Tip pristupa

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: administer users
hr: administriraj korisnike

en: Default shipping address
hr: Osnovna dostavna adresa

en: Asc
hr: Uzlazno
