Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (67 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Cancel
pt: Cancelar

en: more
pt: mais

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: Link
pt: Ligação

en: edit
pt: editar

en: Access
pt: Acesso

en: View
pt: Mostrar

en: Notes
pt: Anotações

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: User settings
pt: Definições de utilizador

en: Overridden
pt: Substituído

en: N/A
pt: N/D

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Company
pt: Empresa

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Checkout
pt: Confirmar

en: Close
pt: Fechar

en: City
pt: Município/Concelho

en: Postal code
pt: Código postal

en: State/Province
pt: Distrito

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Modified
pt: Modificado

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: The address has been deleted.
pt: O endereço foi apagado.

en: Billing address
pt: Endereço de faturação

en: Shipping address
pt: Endereço de entrega

en: Apply
pt: Aplicar

en: Add an address
pt: Adicionar uma morada

en: Addresses
pt: Endereços

en: Add address
pt: Adicionar morada

en: Other settings
pt: Outras opções

en: My account
pt: A minha conta

en: Zone
pt: Zona

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Save as
pt: Guardar como

en: Address book
pt: Livro de endereços

en: Enter your billing address and information here.
pt: Introduza aqui os seus dados e morada de faturação.

en: Checkout settings
pt: Definições de Checkout

en: Address fields
pt: Campos de endereço

en: Name of the country
pt: Nome do país

en: Street address 2
pt: Morada 2

en: Address name
pt: Morada

en: User email
pt: Email do utilizador

en: Country name
pt: Nome do país

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: Delete link
pt: Eliminar ligação

en: Edit link
pt: Editar ligação

en: administer users
pt: administrar os utilizadores

en: Default shipping address
pt: Endereço de entrega predefinido

en: Master
pt: Principal

en: Default billing address
pt: Endereço de faturação predefinido
