Ubercart Addresses (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (76 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Cancel
tr: İptal

en: more
tr: daha fazla

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Link
tr: Bağlantı

en: edit
tr: düzenle

en: Access
tr: Erişim

en: View
tr: Görüntüle

en: Notes
tr: Notlar

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: User settings
tr: Kullanıcı ayarları

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Company
tr: Şirket

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Checkout
tr: Kasa

en: Close
tr: Kapat

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: State/Province
tr: İl

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Select one...
tr: Birini seçiniz

en: The address has been deleted.
tr: Adres silindi.

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: Shipping address
tr: Gönderi adresi:

en: Apply
tr: Uygula

en: Ubercart - extra
tr: Ubercart - ilave

en: Add an address
tr: Bir adres ekle

en: Edit address information
tr: Adres bilgisini düzenle

en: Address settings
tr: Adres ayarları

en: Addresses
tr: Adresler

en: Add a new address.
tr: Yeni bir adres ekle.

en: Add a new address
tr: Yeni bir adres ekle

en: My account
tr: Hesabım

en: Zone
tr: Bölge

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: Address book
tr: Adres defteri

en: Enter your delivery address and information here.
tr: Teslimat adresi ve bilgilerinizi buraya giriniz.

en: My delivery information is the same as my billing information.
tr: Teslimât bilgilerim, fatura bilgilerim ile aynıdır

en: Enter your billing address and information here.
tr: Fatura adres ve bilgilerinizi giriniz.

en: My billing information is the same as my delivery information.
tr: Fatura bilgilerim, teslimat bilgilerim ile aynıdır

en: Checkout settings
tr: Kasa ayarları

en: Address fields
tr: Adres alanları

en: No addresses found for customer.
tr: Müşteri için herhangi bir adres bulunamadı.

en: Full name of the zone
tr: Bölge adı

en: Abbreviation of the zone
tr: Bölge kısaltması

en: Name of the country
tr: Ülke İsmi

en: 2 digit country abbreviation
tr: 2 harflik ülke kısaltması

en: 3 digit country abbreviation
tr: 3 harflik ülke kısaltması

en: Street address 2
tr: Adres 2

en: Country name
tr: Ülke adı

en: Access type
tr: Erişim şekli

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: administer users
tr: kullanıcıları yönet

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
