Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Date
bn: তারিখ

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Year
bn: বছর

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: active
bn: সক্রিয়

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Month
bn: মাস

en: Code
bn: কোড

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Order
bn: ক্রম

en: Show
bn: দেখাও

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: @time ago
bn: @time সময় আগে

en: Reports
bn: রিপোর্ট

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
