Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (73 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Export
fr: Exporter

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: remove
fr: retirer

en: Manage
fr: Gérer

en: never
fr: jamais

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Settings for @role
fr: Paramètres pour @role

en: All
fr: Tout

en: Year
fr: Année

en: Last access
fr: Dernier accès

en: blocked
fr: bloqué

en: active
fr: actif(s)

en: %time ago
fr: Il y a %time

en:  or
fr:  ou

en: Month
fr: Mois

en: Price
fr: Prix

en: Customers
fr: Clients

en: Customer
fr: Client

en: here
fr: ici

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: SKU
fr: Référence

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Referrer
fr: Référent

en: Order
fr: Ordre

en: Level
fr: Niveau

en: Operation
fr: Opération

en: Date/Time
fr: Date/Heure

en: Member for
fr: Membre depuis

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Total:
fr: Total :

en: Orders
fr: Commandes

en: Purchase
fr: Acheter

en: Affiliates
fr: Affiliés

en: Not sent
fr: Non envoyée

en: Any
fr: Tout

en: Reports
fr: Rapports

en: Guest
fr: Visiteur

en: Sales
fr: Ventes

en: Order status
fr: Statut de la commande

en: Total is less than specified value.
fr: Le total est inférieur à la valeur spécifiée.

en: Total is less than or equal to specified value.
fr: Le total est inférieur ou égal à la valeur spécifiée.

en: Total is equal to specified value.
fr: Le total est égal à la valeur spécifiée.

en: Total is greater than or equal to specified value.
fr: Le total est supérieur ou égal à la valeur spécifiée.

en: Total is greater than specified value.
fr: Le total est supérieur à la valeur spécifiée.

en: No products found.
fr: Aucun produit trouvé.

en: Show All
fr: Montrer tous

en: Frontpage
fr: Page d'accueil

en: Order Status
fr: Statut de la commande

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: previous month
fr: mois précédent

en: next month
fr: mois suivant

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
fr: Échec de l'envoi d'un courriel à @email à propos de la commande @order_id.

en: exposed
fr: exposé
