Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (71 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Date
ja: 日付

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Export
ja: エクスポート

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: remove
ja: 除去

en: Manage
ja: 管理

en: never
ja: なし

en: Notes
ja: ノート

en: Unknown
ja: 不明

en: Settings for @role
ja: @role用の設定

en: All
ja: すべて

en: Year
ja: 年

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: blocked
ja: ブロック

en: active
ja: アクティブ

en: %time ago
ja: %time 前

en: Month
ja: 月

en: Price
ja: 価格

en: Customers
ja: 顧客

en: Customer
ja: 顧客

en: Code
ja: コード

en: here
ja: こちら

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: 7月

en: August
ja: 8月

en: September
ja: 9月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: 11月

en: December
ja: 12月

en: Destination
ja: 行き先

en: Users
ja: ユーザー

en: Referrer
ja: リファラ

en: Order
ja: オーダー

en: Level
ja: レベル

en: Operation
ja: 操作

en: Date/Time
ja: 日時

en: Member for
ja: ユーザー登録から

en: @time ago
ja: @time 前

en: Total:
ja: 合計:

en: Orders
ja: 注文

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: Not sent
ja: 送信しない

en: Any
ja: いずれか

en: Reports
ja: レポート

en: Notification
ja: 通知

en: Order status
ja: 注文ステータス

en: Total is less than specified value.
ja: 合計が指定の値より小さい。

en: Total is less than or equal to specified value.
ja: 合計が指定の値以下。

en: Total is equal to specified value.
ja: 合計が指定の値と等しい。

en: Total is greater than or equal to specified value.
ja: 合計が指定の値以上。

en: Total is greater than specified value.
ja: 合計が指定の値より大きい。

en: No products found.
ja: 商品がありません。

en: Show All
ja: すべて表示

en: Frontpage
ja: フロントページ

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
ja: 注文 @order_id に関連する @email へメール送信するのに失敗しました。

en: exposed
ja: 表示
