Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (50 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Date
hi: तारीख

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: never
hi: कभी नहीं

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Settings for @role
hi: @role के लिए स्थापनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: blocked
hi: बंद

en: active
hi: उपलब्ध

en: N/A
hi: एन / ए

en: %time ago
hi: %time पहले

en:  or
hi:  या

en: Month
hi: माह

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Code
hi: कोड

en: January
hi: जनवरी

en: February
hi: फरवरी

en: March
hi: मार्च

en: April
hi: अप्रैल

en: May
hi: मई

en: June
hi: जून

en: July
hi: जुलाई

en: August
hi: अगस्त

en: September
hi: सितम्बर

en: October
hi: अक्टूबर

en: November
hi: नवम्बर

en: December
hi: दिसम्बर

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Order
hi: क्रम

en: Operation
hi: काम

en: Date/Time
hi: तारीख/समय

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Reports
hi: रपट

en: Frontpage
hi: मुखपृष्ठ
