Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.3) - en to ku translation catalogue (44 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: never
ku: هیچ کات

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Settings for @role
ku: ڕێکخستن بۆ ڕۆڵی @role

en: All
ku: هەموو

en: Year
ku: ساڵ

en: blocked
ku: بلۆککراوە

en: active
ku: چالاکە

en: N/A
ku: نییە

en: Month
ku: مانگ

en: Code
ku: کۆد

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Order
ku: ڕیز

en: Operation
ku: کردار

en: Member for
ku: ئەندامە بۆ ماوەی

en: @time ago
ku: @time لەمەوبەر

en: Any
ku: هەر کام

en: Reports
ku: ڕاپۆرتەکان

en: Frontpage
ku: لاپەڕەی سەرەتا

en: Dashboard
ku: داشبۆرد
