Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (75 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: remove
it: rimuovi

en: Manage
it: Gestisci

en: never
it: mai

en: Notes
it: Note

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Settings for @role
it: Impostazioni per @role

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: blocked
it: bloccato

en: active
it: attivo

en: N/A
it: N/D

en: %time ago
it: %time fa

en: Month
it: Mese

en: Price
it: Prezzo

en: Customers
it: Clienti

en: Customer
it: Cliente

en: Code
it: Codice

en: here
it: qui

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: SKU
it: Codice

en: Destination
it: Destinazione

en: Users
it: Utenti

en: Order
it: Ordina

en: Level
it: Livello

en: Operation
it: Operazione

en: Show
it: Mostra

en: Date/Time
it: Data/Ora

en: Member for
it: Iscritto da

en: @time ago
it: @time fa

en: or
it: o

en: Total:
it: Totale:

en: Orders
it: Ordini

en: Purchase
it: Totale ordine

en: Order ID
it: ID ordine

en: Any
it: Qualunque

en: Reports
it: Resoconti

en: Notification
it: Notifica

en: Sales
it: Vendite

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Total is less than specified value.
it: Il totale è minore del valore specificato.

en: Total is less than or equal to specified value.
it: Il totale è minore o uguale al valore specificato.

en: Total is equal to specified value.
it: Il totale è uguale al valore specificato.

en: Total is greater than or equal to specified value.
it: Il totale è maggiore o uguale del valore specificato.

en: Total is greater than specified value.
it: Il totale è maggiore del valore specificato.

en: No products found.
it: Nessun prodotto trovato.

en: Show All
it: Mostra tutto

en: Frontpage
it: Pagina iniziale

en: previous month
it: mese precedente

en: next month
it: mese successivo

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
it: Il tentativo di inviare una e-mail a @email concernente l'ordine @order_id è fallito.

en: exposed
it: esposto
