Ubercart Affiliate v2 (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (78 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Date
nl: Datum

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: remove
nl: verwijderen

en: Manage
nl: Beheren

en: never
nl: nooit

en: Notes
nl: Notities

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Settings for @role
nl: Instellingen voor @role

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: blocked
nl: geblokkeerd

en: active
nl: actief

en: N/A
nl: n.v.t.

en: %time ago
nl: %time geleden

en: Month
nl: Maand

en: Price
nl: Prijs

en: Customers
nl: Klanten

en: Customer
nl: Klant

en: here
nl: hier

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Destination
nl: Bestemming

en: Users
nl: Gebruikers

en: Referrer
nl: Doorverwijzer

en: Order
nl: Volgorde

en: Level
nl: Niveau

en: Operation
nl: Bewerking

en: Show
nl: Weergeven

en: Date/Time
nl: Datum/tijd

en: Member for
nl: Geregistreerd sinds

en: @time ago
nl: @time geleden

en: or
nl: of

en: Total:
nl: Totaal:

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Purchase
nl: Kopen

en: Affiliates
nl: Geassocieerden

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: Not sent
nl: Niet verzonden

en: Any
nl: Elke

en: Reports
nl: Rapporten

en: Notification
nl: Melding

en: Sales
nl: Verkoop

en: Order status
nl: Bestelstatus

en: Total is less than specified value.
nl: Totaal is minder dan de gespecificeerde waarde.

en: Total is less than or equal to specified value.
nl: Totaal is minder dan of gelijk aan de gespecificeerde waarde.

en: Total is equal to specified value.
nl: Totaal is gelijk aan de gespecificeerde waarde.

en: Total is greater than or equal to specified value.
nl: Totaal is meer dan of gelijk aan de gespecificeerde waarde.

en: Total is greater than specified value.
nl: Totaal is meer dan de gespecificeerde waarde.

en: No products found.
nl: Geen producten gevonden

en: Show All
nl: Alles weergeven

en: Frontpage
nl: Voorpagina

en: Order Status
nl: Bestellingstatus

en: You must select at least one product.
nl: Selecteer minstens één product.

en: previous month
nl: vorige maand

en: next month
nl: volgende maand

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
nl: Poging om @email te e-mailen over mislukte bestelling @order_id.

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt
