UC Alpha DeltaPay (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Currency
it: Valuta

en: Error
it: Errore

en: Result
it: Risultato

en: Successful
it: Riuscito

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Order ID
it: ID ordine

en: Currency Code
it: Codice valuta

en: Cancelled
it: Annullato

en: Payment method title
it: TItolo metodo di pagamento

en: Order review submit button text
it: Il testo sul pulsante di invio revisione ordine

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Receiving new order notification for order !order_id.
it: Ricezione notifica di nuovo ordine per l'ordine !order_id.

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Credit card
it: Carta di credito

en: Vendor account number
it: Numero conto venditore

en: Charge
it: Addebita
