Ubercart Authorize.net Payment Gateway (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Credit card payment declined: @text
fr: Paiement par carte bancaire refusé : @text

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
fr: Authorize.Net: Profil CIM créé - @id

en: Order @order taking place at @date
fr: Commande @order passée le @date

en: Type: @type<br />ID: @id
fr: Type : @type<br />ID : @id

en: ACCEPTED
fr: ACCEPTÉ

en: REJECTED
fr: REJETÉ

en: CVV match: @cvv
fr: Le CVV correspond : @cvv

en: Charge amount
fr: Montant à débiter

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
fr: La carte bancaire a été traitée avec succès. Voir les commentaires d'administration pour plus de détails.

en: Duplicate window
fr: Dupliquer une fenêtre

en: Blocks submission of duplicate transactions within the specified window.  Defaults to 120 seconds.
fr: Bloque les soumissions de transactions dupliquées dans la fenêtre spécifiée. Par défaut : 120 secondes.
