Ubercart Authorize.net Payment Gateway (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Order @order taking place at @date
it: L'ordine @order è stato eseguito il @date

en: ACCEPTED
it: ACCETTATO

en: REJECTED
it: RIFIUTATO

en: CVV match: @cvv
it: Corrispondenza CVV: @cvv

en: Charge amount
it: Addebita l'importo

en: Authorize amount only
it: Autorizza solo l'importo

en: Set a reference only
it: Impostare soltanto una riferimento

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
it: La carta di credito è stata elaborata con successo. Consultare i commenti dell'amministratore per maggiori informazioni.
