Ubercart Authorize.net Payment Gateway (7.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Authorize.Net: CIM profile created - @id
ja: Authorize.Net: CIMプロフィールが生成されました - @id

en: Order @order taking place at @date
ja: 注文@orderは@dateに発生しました。

en: Type: @type<br />ID: @id
ja: タイプ: @type<br />ID: @id

en: ACCEPTED
ja: 承認されました

en: REJECTED
ja: 却下されました

en: CVV match: @cvv
ja: CVV一致: @cvv

en: Charge amount
ja: 請求額

en: Authorize amount only
ja: 金額の認証のみ

en: Set a reference only
ja: 参照の設定のみ

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
ja: クレジットカードは正しく処理されました。詳しくは管理者コメントを参照して下さい。
