Bank Transfer - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: To
ja: 宛先

en: Amount
ja: 量

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Payment method title
ja: 支払い方法のタイトル

en: Shipping Address:
ja: 配送先住所:

en: Order #:
ja: 注文番号:

en: Shipping Method:
ja: 配送方法:

en: Username:
ja: ユーザー名:

en: Clear Date:
ja: 消し込み日：

en: Expected clear date:
ja: 予定決済日：

en: Expected clear date
ja: 予定決済日

en: Order balance:
ja: 注文の残高：

en: The amount must be a number.
ja: 金額は必須です。

en: Thanks for your order, [order-first-name]!
ja: [order-first-name] 様、ご注文ありがとうございます！

en: An account has been created for you with the following details:
ja: あなたのアカウントを以下の内容で作成いたしました:

en: Password:
ja: パスワード:

en: Want to manage your order online?
ja: ご注文内容を確認、変更するには？

en: If you need to check the status of your order, please visit our home page at [store-link] and click on "My account" in the menu or login with the following link:
ja: ご注文のステータスを確認する必要がおありでしたら、[store-link] にある私達のホームページを訪れてメニューにある「自分のアカウント」をクリックするか、または以下のリンクからログインしてください:

en: Purchasing Information:
ja: 購入情報:

en: E-mail Address:
ja: メールアドレス:

en: Billing Address:
ja: 請求先住所:

en: Billing Phone:
ja: 請求先電話番号:

en: Shipping Phone:
ja: 配送先電話番号:

en: Order Grand Total:
ja: 注文合計金額:

en: Payment Method:
ja: 決済方法:

en: Order Summary:
ja: 注文概要:

en: Shipping Details:
ja: 配送情報:

en: Products Subtotal:
ja: 商品小計:

en: Total for this Order:
ja: 注文合計:

en: Products on order:
ja: 注文の商品:

en: (!price each)
ja: (各 !price)

en: Where can I get help with reviewing my order?
ja: 注文状況を確認する詳しい方法は？

en: To learn more about managing your orders on [store-link], please visit our <a href="[store-help-url]">help page</a>.
ja: [store-link] でご注文を管理する方法をより詳しく知るには、<a href="[store-help-url]">ヘルプページ</a>にアクセスしてください。

en: Please note: This e-mail message is an automated notification. Please do not reply to this message.
ja: ご注意：このメールは自動配信で配信されております。ご質問についてはこのメールで返信してもご回答できません。

en: Thanks again for shopping with us.
ja: 今後ともどうぞよろしくお願い申し上げます。
