Bank Transfer - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: To:
pl: Do:

en: To
pl: Do

en: Amount
pl: Ilość

en: Bank details
pl: Szczegóły dotyczące banku

en: Ubercart - payment
pl: Ubercart - płatność

en: Payment method title
pl: Tytuł metody płatności

en: Order Grand Total:
pl: Całkowita suma zamówienia:

en: Products Subtotal:
pl: Podsuma produktów:

en: Account number
pl: Numer konta

en: Bank Transfer
pl: Przelew bankowy

en: Name associated with bank account.
pl: Nazwa powiązana z kontem bankowym.

en: International Bank Account Number
pl: Międzynarodowy numer konta w banku (IBAN)

en: Bank code appellation
pl: Apelacja kodu banku

en: Appellation of bank code - depending on where your bank is located you should set this to: "BSB" (AU), "Sort code" (UK), "Bank code" (DE), "Clearing number" (CH), "Routing transit number" (US) or "Bank transit number" (CA)
pl: Apelacja kodu banku - w zależności gdzie znajduje się bank należy ustawić np. na "BSB" (Austria), "Sort code" (Anglia), "Bank code" (Niemcy), "Clearing number" (Szwajcaria), "Routing transit number" (USA).

en: Bank code
pl: Kod banku

en: SWIFT-Code (aka BIC = Bank Identifier Code)
pl: Kod SWIFT (kod identyfikacyjny banku)

en: Banking institution
pl: Bank

en: Branch office
pl: Oddział

en: Display "Reason for payment: order number <i>[order ID]</i>"
pl: Wyświetlaj "Tytuł przelewu: zamówienie numer <i>[ID zamówienia]</i>"

en: Payment instructions
pl: Instrukcje płatności

en: Instructions for customers on the checkout page. Use &lt;br /&gt; for line break.
pl: Instrukcje dla klientów na stronie realizacji zamówienia. Użyj &lt;br /&gt; jako znaku nowej linii.

en: Reason for payment
pl: Tytuł przelewu

en: order number
pl: zamówienie numer

en: Thanks for your order, !order_first_name!
pl: Dziękujemy za złożenie zamówienia, !order_first_name!

en: Account owner
pl: Właściciel konta
