Bank Transfer - en to id translation catalogue (12 entries)

en: To
id: Untuk

en: Amount
id: Jumlah

en: Account number
id: Nomor Rekening

en: Bank Transfer
id: Transfer Bank

en: Pay by Bank Transfer.
id: Pembayaran melalui Transfer Bank

en: Banking institution
id: Nama Bank

en: Branch office
id: Kantor Cabang

en: Payment instructions
id: Instruksi pembayaran

en: Reason for payment
id: Untuk pembayaran

en: order number
id: nomor pesanan

en: Make payment to
id: Lakukan pembayaran ke

en: Account owner
id: Pemilik Rekening
