uc_cck_access (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Item
fr: Élément

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: (none)
fr: (aucun)

en: Save
fr: Enregistrer

en: User
fr: Utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: 1 minute | @count minutes
fr[0]: @count minute
fr[1]: @count minutes

en: 1 hour | @count hours
fr[0]: @count heure
fr[1]: @count heures

en: 1 day | @count days
fr[0]: @count jour
fr[1]: @count jours

en: Fields
fr: Champs

en: item
fr: élément

en: Details
fr: Détails

en: Order
fr: Ordre

en: Duration
fr: Durée

en: Remove Checked
fr: Supprimer la sélection

en: Delay
fr: Délai

en: hour(s)
fr: heure(s)

en: day(s)
fr: jour(s)

en: week(s)
fr: semaine(s)

en: month(s)
fr: mois

en: 1 second | @count seconds
fr[0]: @count seconde
fr[1]: @count secondes

en: Available
fr: Disponible

en: <Any>
fr: -Tout-

en: year(s)
fr: année(s)

en: 1 year | @count years
fr[0]: @count année
fr[1]: @count années

en: 1 week | @count weeks
fr[0]: @count semaine
fr[1]: @count semaines

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
fr: Si le solde est inférieur ou égal à 0,00 $.

en: If the order status is not already Payment Received.
fr: Si le statut de la commande n'est pas déjà Paiement Reçu.

en: 1 month | @count months
fr[0]: @count mois
fr[1]: @count mois

en: Save feature
fr: Enregistrer la fonctionnalité

en: Access type
fr: Type d'accès

en: My content
fr: Mon contenu

en: Node id
fr: Identifiant du nœud

en: Add access
fr: Ajouter l'accès

en: one day | @count days
fr[0]: un jour
fr[1]: @count jours

en: Access delay
fr: Accès différé

en: Fixed duration
fr: Durée fixe
