uc_cck_access (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: Access control
hi: अभिगम नियंत्रण

en: (none)
hi: (कोई नहीं)

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: 1 minute | @count minutes
hi[0]: 1 मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: 1 day | @count days
hi[0]: एक दिन
hi[1]: @count दिन

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Order
hi: क्रम

en: Duration
hi: अवधि

en: 1 second | @count seconds
hi[0]: १ सेकंड
hi[1]: @count सेकंड

en: <Any>
hi: <कोईभी>

en: 1 year | @count years
hi[0]: १ वर्ष
hi[1]: @count वर्ष

en: 1 week | @count weeks
hi[0]: एक सप्ताह
hi[1]: @count सप्ताह

en: 1 month | @count months
hi[0]: १ महिना
hi[1]: @count महिना
