uc_cck_access (7.x-1.1) - en to lv translation catalogue (26 entries)

en: Operations
lv: Darbības

en: Item
lv: Ieraksts

en: Access control
lv: Piekļuves kontrole

en: Save
lv: Saglabāt

en: User
lv: Lietotājs

en: Node
lv: Mezgls

en: 1 minute | @count minutes
lv[0]: @count minūte
lv[1]: @count minūtes
lv[2]: @count minūtes

en: 1 hour | @count hours
lv[0]: @count stunda
lv[1]: @count stundas
lv[2]: @count stundas

en: 1 day | @count days
lv[0]: @count diena
lv[1]: @count dienas
lv[2]: @count dienas

en: Fields
lv: Lauki

en: Details
lv: Sīkāka informācija

en: Order
lv: Secība

en: Expiration
lv: Derīgums

en: Duration
lv: Ilgums

en: hour(s)
lv: stunda(s)

en: day(s)
lv: diena(s)

en: week(s)
lv: nedēļa(s)

en: month(s)
lv: mēnesis(ši)

en: 1 second | @count seconds
lv[0]: @count sekunde
lv[1]: @count sekundes
lv[2]: @count sekundes

en: Available
lv: Pieejams

en: <Any>
lv: <Jebkurš>

en: year(s)
lv: gads(i)

en: 1 year | @count years
lv[0]: @count gads
lv[1]: @count gadi
lv[2]: @count gadi

en: 1 week | @count weeks
lv[0]: @count nedēļa
lv[1]: @count nedēļas
lv[2]: @count nedēļas

en: 1 month | @count months
lv[0]: @count mēnesis
lv[1]: @count mēneši
lv[2]: @count mēneši

en: Access type
lv: Piekļuves veids
