uc_cck_access (7.x-1.1) - en to nn translation catalogue (17 entries)

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Save
nn: Lagre

en: User
nn: Brukar

en: 1 minute | @count minutes
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: @count minutt

en: 1 hour | @count hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: @count timar

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Fields
nn: Felt

en: Details
nn: Detaljar

en: Order
nn: Sorteringsval

en: hour(s)
nn: time/ar

en: day(s)
nn: dag(ar)

en: week(s)
nn: veke(r)

en: <Any>
nn: <Alle>

en: year(s)
nn: år

en: 1 year | @count years
nn[0]: 1 år
nn[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: @count veker

en: 1 month | @count months
nn[0]: 1 månad
nn[1]: @count månader
