uc_cck_access (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: Access control
it: Controllo accessi

en: (none)
it: (nessuno)

en: Save
it: Salva

en: User
it: Utente

en: Node
it: Nodo

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Fields
it: Campi

en: item
it: elemento

en: Details
it: Dettagli

en: Order
it: Ordina

en: Expiration
it: Scadenza

en: Duration
it: Durata

en: Remove Checked
it: Rimuovi Selezionati

en: hour(s)
it: ora(e)

en: day(s)
it: giorno/i

en: week(s)
it: settimana(e)

en: month(s)
it: mese(i)

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: Available
it: Disponibile

en: <Any>
it: -Qualsiasi-

en: year(s)
it: anno(i)

en: 1 year | @count years
it[0]: 1 anno
it[1]: @count anni

en: 1 week | @count weeks
it[0]: 1 settimana
it[1]: @count settimane

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
it: Il saldo è inferiore o uguale a $0.00.

en: If the order status is not already Payment Received.
it: Se lo stato dell'ordine non è già Pagamento Ricevuto.

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: Save feature
it: Salva caratteristica

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: one day | @count days
it[0]: un giorno
it[1]: @count giorni
