Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (28 entries)

en: more
cs: více

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Link
cs: Odkaz

en: Logo URL
cs: URL loga

en: Approved
cs: Schváleno

en: Production
cs: Výroba

en: Match
cs: Odpovídá

en: Transaction key
cs: Transakční klíč

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Currency Code
cs: Kód měny

en: Transaction mode
cs: Transakční režim

en: Transaction type
cs: Typ transakce

en: Order review submit button text
cs: Text tlačítka "shrnutí objednávky".

en: Not checked
cs: Nezkontrolováno

en: No response
cs: Bez odezvy

en: Capture
cs: Zachytit

en: Address information not provided for AVS check
cs: Údaje v adrese nejsou poskytovány pro AVS kontrolu

en: AVS error
cs: AVS chyba

en: AVS not applicable for this transaction
cs: AVS neplatí pro tuto transakci

en: Retry – System unavailable or timed out
cs: Opakovat - Systém nedostupný nebo vypršel časový limit

en: Service not supported by issuer
cs: Služba není podporována vydavatelem

en: Address information is unavailable
cs: Informace o adrese nejsou k dispozici

en: No Match
cs: Nesouhlasí

en: Not Processed
cs: Nezpracováno

en: Should have been present
cs: By měla být přítomna

en: Issuer unable to process request
cs: Vydavatel nebyl schopen zpracovat žádost

en: Submit order
cs: Odeslat objednávku
