Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: more
fr: plus

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Test
fr: Tester

en: Link
fr: Lien

en: Logo URL
fr: URL du logo

en: Approved
fr: Approuvé

en: NO
fr: NON

en: YES
fr: OUI

en: Match
fr: Correspondance

en: Login ID
fr: Identifiant (ID) de connexion

en: Transaction key
fr: Clé de transaction

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Currency Code
fr: Code de la devise

en: Transaction mode
fr: Mode de transaction

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Authorization
fr: Autorisation

en: Customer notifications
fr: Notifications au client

en: Order review submit button text
fr: Texte du bouton de vérification de commande

en: Not checked
fr: Non vérifié

en: No response
fr: Pas de réponse

en: Transaction mode used for processing orders.
fr: Mode de transaction utilisé pour traiter les commandes.

en: Capture
fr: Capturer

en: Address information not provided for AVS check
fr: Informations de l'adresse non fournies pour la vérification AVS

en: AVS error
fr: Erreur AVS

en: AVS not applicable for this transaction
fr: AVS inutilisable pour cette transaction

en: Retry – System unavailable or timed out
fr: Recommencer - Le système est inaccessible ou ne répond pas

en: Service not supported by issuer
fr: Service non pris en charge par l'émetteur

en: Address information is unavailable
fr: Les informations sur l'adresse sont indisponibles

en: No Match
fr: Pas de correspondance

en: Not Processed
fr: Non traité

en: Should have been present
fr: Aurait dû être présent

en: Issuer unable to process request
fr: L'émetteur n'a pas réussi à traiter la demande

en: Submit order
fr: Soumettre la commande
