Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: more
hu: tovább

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Test
hu: Teszt

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Logo URL
hu: Logó webcíme

en: Approved
hu: Elfogadott

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: Production
hu: Termelés

en: Match
hu: Egyezik

en: Login ID
hu: Felhasználói azonosító

en: Transaction key
hu: Tranzakciókulcs

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Currency Code
hu: Pénznem kódja

en: Transaction mode
hu: Tranzakció módja

en: Transaction type
hu: Tranzakciótípus

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: Order review submit button text
hu: A „rendelés áttekintése” beküldő gombjának szövege

en: Not checked
hu: Nem ellenőrzött

en: No response
hu: Nincs válasz

en: Address information not provided for AVS check
hu: Az AVS csekkhez nem lett cím megadva

en: AVS error
hu: AVS hiba

en: AVS not applicable for this transaction
hu: AVS nem használható ehhez a művelethez

en: Retry – System unavailable or timed out
hu: Újra - a rendszer elérhetetlen vagy időtúllépés történt

en: Service not supported by issuer
hu: A szolgáltatás nem elérhető

en: Address information is unavailable
hu: A címinformáció nem elérhetető

en: No Match
hu: Nincs egyezés

en: Not Processed
hu: Nincs feldolgozva

en: Should have been present
hu: Jelen kellett volna lennie

en: Issuer unable to process request
hu: A kibocsátó nem tudja feldolgozni a kérést

en: Submit order
hu: Rendelés beküldése
