Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: more
it: altro

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Approved
it: Approvato

en: Production
it: Produzione

en: Match
it: Riscontro

en: Transaction key
it: la chiave della transazione

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Currency Code
it: Codice valuta

en: Transaction mode
it: Modalità di transazione

en: Authorization
it: Autorizzazione

en: Order review submit button text
it: Il testo sul pulsante di invio revisione ordine

en: Not checked
it: Non selezionato

en: No response
it: Nessuna risposta

en: Address information not provided for AVS check
it: Non sono state fornite le informazioni necessarie per eseguire il controllo AVS

en: AVS error
it: Errore AVS

en: AVS not applicable for this transaction
it: AVS non applicabile a questa transazione

en: Address information is unavailable
it: Informazioni sull'indirizzo non disponibili

en: Not Processed
it: Non processato

en: Submit order
it: Invia ordine
