Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: more
sv: mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Link
sv: Länk

en: Logo URL
sv: URL till logga

en: Approved
sv: Godkänd

en: Production
sv: Produktion

en: Transaction key
sv: Transaktionsnyckel

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Transaction mode
sv: Transaktionsläge

en: Authorization
sv: Tillåtelse

en: Order review submit button text
sv: Text på knappen som godkänner beställningen

en: Not checked
sv: Ej kontrollerad

en: No response
sv: Svarar inte

en: Address information not provided for AVS check
sv: Adressuppgifter har inte angetts för kontroll av AVS

en: AVS error
sv: AVS-fel

en: AVS not applicable for this transaction
sv: AVS är inte tillgängligt för denna transaktion

en: Retry – System unavailable or timed out
sv: Försök igen - Systemet är inte tillgängligt eller gjorde ett avbrott

en: Service not supported by issuer
sv: Tjänsten stöds inte av utgivaren

en: Address information is unavailable
sv: Adressinformation är inte tillgänglig

en: No Match
sv: Ingen träff

en: Not Processed
sv: Ej bearbetad

en: Should have been present
sv: Borde ha funnits tillgänglig

en: Issuer unable to process request
sv: Utgivaren kan inte behandla förfrågan

en: Submit order
sv: Skicka beställning
