Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Test
uk: Тест

en: Link
uk: Посилання

en: Logo URL
uk: URL логотипу

en: Approved
uk: Схвалено

en: NO
uk: НІ

en: YES
uk: ТАК

en: Production
uk: Експлуатація

en: Match
uk: Збігається

en: Login ID
uk: Логін ID

en: Transaction key
uk: Ключ трансакції

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Currency Code
uk: Код валюти

en: Transaction mode
uk: Режим трансакції

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: Customer notifications
uk: Повідомлення замовника

en: Order review submit button text
uk: Текст на кнопці перегляду замовлення

en: Not checked
uk: Не перевірено

en: No response
uk: Немає відповіді

en: Transaction mode used for processing orders.
uk: Метод платежу для оплати рахунків.

en: Capture
uk: Захопити

en: Address information not provided for AVS check
uk: Відомості про адресу не надані для перевірки AVS

en: AVS error
uk: Помилка AVS

en: AVS not applicable for this transaction
uk: AVS не застосовне для даної трансакції

en: Retry – System unavailable or timed out
uk: Повтор - система недоступна або минув час очікування

en: Service not supported by issuer
uk: Служба не підтримується емітентом

en: Address information is unavailable
uk: Відомості про адресу недоступна

en: No Match
uk: Не збігається

en: Not Processed
uk: Не оброблений

en: Should have been present
uk: Мав бути присутній

en: Issuer unable to process request
uk: Емітент не здатний обробити запит

en: Submit order
uk: Зробити замовлення

en: Optional settings
uk: Додаткові налаштування

en: less
uk: менше
