Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Approved
da: Godkendt

en: NO
da: NEJ

en: YES
da: JA

en: Production
da: Produktion

en: Match
da: Resultat

en: Transaction key
da: Transaktionsnøgle

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Currency Code
da: Valutakode

en: Transaction mode
da: Transaktionsmåde

en: Transaction type
da: Transaktionstype

en: Authorization
da: Godkendelse

en: Order review submit button text
da: Tekst på send-knap på ordreoversigt

en: Not checked
da: Ikke checket

en: No response
da: Intet svar

en: Capture
da: Hævning

en: Address information not provided for AVS check
da: Adresseinformation til AVS check er ikke opgivet

en: AVS error
da: AVS fejl

en: AVS not applicable for this transaction
da: AVS er ikke anvendelig ved denne transaktion

en: Retry – System unavailable or timed out
da: Prøv igen - Systemet fik timeout eller er ikke tilstede

en: Service not supported by issuer
da: Service ikke understøttet af udsteder

en: Address information is unavailable
da: Adresseinformation er ikke tilgængelig

en: No Match
da: Intet resultat

en: Not Processed
da: Ikke gennemført

en: Should have been present
da: Skulle have været tilstede

en: Issuer unable to process request
da: Udsteder ude af stand til at gennemføre forespørgsel

en: Submit order
da: Send ordre
