Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: more
fa: بیشتر

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Test
fa: آزمایش

en: Link
fa: پیوند

en: Approved
fa: تایید شده

en: Production
fa: محصولات

en: Match
fa: مطابق است

en: Transaction key
fa: کلید تراکنش

en: Ubercart - payment
fa: آبرکارت - پرداخت

en: Currency Code
fa: کد واحد پول

en: Transaction mode
fa: حالت تراکنش

en: No response
fa: پاسخی دریافت نشد

en: AVS error
fa: پیغام خطا AVS

en: Retry – System unavailable or timed out
fa: دوباره سعی کنید - سیستم در دسترس نیست یا زمان مقرر سپری شده است

en: Address information is unavailable
fa: اطلاعات آدرس موجود نمی باشد

en: No Match
fa: تطابق ندارد

en: Not Processed
fa: پردازش نشده

en: Should have been present
fa: باید حاضر می بود

en: Submit order
fa: ثبت سفارش
