Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: more
nl: meer

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Logo URL
nl: URL van het logo

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: NO
nl: NEE

en: YES
nl: JA

en: Production
nl: Productie

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Transaction key
nl: Transactiesleutel

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Currency Code
nl: Valuta Code

en: Transaction mode
nl: Transactie modus

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Authorization
nl: Autorisatie

en: Order review submit button text
nl: Knoptekst voor 'Bestelling controleren'

en: Not checked
nl: Niet gecontroleerd

en: No response
nl: Geen antwoord

en: Transaction mode used for processing orders.
nl: Transactie modus voor het verwerken van orders

en: Capture
nl: Vastleggen

en: Address information not provided for AVS check
nl: Adresinformatie niet opgegeven voor AVS-controle

en: AVS error
nl: AVS-fout

en: AVS not applicable for this transaction
nl: AVS niet toepasbaar op deze transactie

en: Retry – System unavailable or timed out
nl: Probeer nogmaals - Systeem niet beschikbaar of teveel tijd verlopen

en: Service not supported by issuer
nl: Dienst niet ondersteund door uitgever

en: Address information is unavailable
nl: Adresinformatie niet beschikbaar

en: No Match
nl: Komt niet overeen

en: Not Processed
nl: Niet verwerkt

en: Should have been present
nl: Zou aanwezig moeten zijn

en: Issuer unable to process request
nl: Uitgever niet in staat aanvraag te verwerken

en: Submit order
nl: Bestelling bevestigen
