Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to nn translation catalogue (13 entries)

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Link
nn: Lenke

en: Production
nn: Produksjon

en: Match
nn: Samsvar

en: Service not supported by issuer
nn: Tenesta er ikkje støtta av utgjevar

en: Address information is unavailable
nn: Adresseinformasjon er ikkje tilgjengeleg

en: No Match
nn: Ikkje samsvar

en: Not Processed
nn: Ikkje handsama

en: Should have been present
nn: Burde ha vore til stade

en: Issuer unable to process request
nn: Utgjevar kunne ikkje handsama ønsket.

en: Submit order
nn: Send tinginga
