Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: more
pt: mais

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Test
pt: Teste

en: Logo URL
pt: URL do logo

en: Approved
pt: Aprovado

en: NO
pt: NÃO

en: YES
pt: SIM

en: Production
pt: Produção

en: Match
pt: Ocorrência

en: Login ID
pt: ID de Login

en: Transaction key
pt: Chave da transação

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Currency Code
pt: Código da Moeda

en: Transaction mode
pt: Modo da transação

en: Transaction type
pt: Tipo de transação

en: Authorization
pt: Autorização

en: Customer notifications
pt: Notificações de clientes

en: Order review submit button text
pt: Texto do botão para validação do pedido.

en: Not checked
pt: Não verificado

en: No response
pt: Sem resposta

en: Transaction mode used for processing orders.
pt: Tipo de transação usado no processamento de pedidos.

en: Capture
pt: Capturar

en: AVS error
pt: Erro AVS

en: AVS not applicable for this transaction
pt: AVS não aplicável para esta transação

en: Retry – System unavailable or timed out
pt: Repetir - Sistema indisponível ou expirou

en: Service not supported by issuer
pt: Serviço não suportado pelo emitente

en: Address information is unavailable
pt: Informação de endereço não disponível

en: No Match
pt: Não Confere

en: Not Processed
pt: Não Processado

en: Should have been present
pt: Deve ter estado presente

en: Issuer unable to process request
pt: Emitente incapaz de processar o pedido

en: Submit order
pt: Enviar pedido
