Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Test
ru: Тест

en: Link
ru: Ссылка

en: Logo URL
ru: URL логотипа

en: Approved
ru: Одобрено

en: NO
ru: НЕТ

en: YES
ru: ДА

en: Match
ru: Соответствует

en: Login ID
ru: Логин ID

en: Transaction key
ru: Транзакционный ключ

en: Ubercart - payment
ru: Ubercart - платеж

en: Currency Code
ru: Код валюты

en: Transaction mode
ru: Режим операции

en: Transaction type
ru: Тип транзакции

en: Authorization
ru: Авторизация

en: Customer notifications
ru: Уведомления заказчика

en: Order review submit button text
ru: Текст на кнопке "Предпросмотр заказа"

en: Not checked
ru: Не отмечено

en: No response
ru: Нет ответа

en: Transaction mode used for processing orders.
ru: Метод платежа для оплаты счетов.

en: AVS error
ru: Ошибка AVS

en: AVS not applicable for this transaction
ru: AVS не применимо для данной транзакции

en: Retry – System unavailable or timed out
ru: Повтор - система недоступна или истекло время ожидания

en: Service not supported by issuer
ru: Услуга не поддерживается эмитентом

en: Address information is unavailable
ru: Адресная информация, если доступна

en: No Match
ru: Не совпадает

en: Not Processed
ru: Не обработан

en: Submit order
ru: Отправить заказ

en: Optional settings
ru: Дополнительные настройки
