Chase Paymentech for Ubercart (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Test
ja: テスト

en: Link
ja: リンク

en: Approved
ja: 承認済み

en: Production
ja: 運用中

en: Match
ja: 一致

en: Transaction key
ja: トランザクションキー

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Transaction mode
ja: 取引モード

en: Authorization
ja: 承認

en: Order review submit button text
ja: 注文内容確認ボタンのテキスト

en: Not checked
ja: 確認できない

en: No response
ja: 応答がない

en: Address information not provided for AVS check
ja: 住所情報がAVS checkに提供されませんでした。

en: AVS not applicable for this transaction
ja: AVSはこのトランザクションに適していません

en: Retry – System unavailable or timed out
ja: 再試行 - システムダウンまたはタイムアウト

en: Service not supported by issuer
ja: ザービスが発行機関によりサポートされていません

en: Address information is unavailable
ja: 住所情報が利用不可です

en: No Match
ja: 一致しません

en: Not Processed
ja: 処理できません

en: Should have been present
ja: 存在すべき

en: Issuer unable to process request
ja: 発行機関が要求を処理できません

en: Submit order
ja: 注文を送信
