UC CiviCRM (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Date
de: Datum

en: View
de: Ansicht

en: Total
de: Gesamt

en: Items
de: Elemente

en: Order
de: Reihenfolge

en: Order ID
de: Bestellnummer

en: Billing name
de: Rechnungs Name

en: Shipping name
de: Versand Name

en: No orders found.
de: Keine Bestellungen gefunden.

en: View order !order_id.
de: Bestellung !order_id anzeigen.

en: Edit order !order_id.
de: Bestellung  !order_id bearbeiten.

en: !totals_orders orders shown match that account with !totals_items items purchased and !totals_total spent:
de: !totals_orders Bestellungen  passen zu diesem  Konto mit !totals_items gekauften Artikeln und !totals_total Ausgaben:

en: Purchases
de: Einkäufe
