UC CiviCRM (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Date
it: Data

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: Items
it: Elementi

en: Order
it: Ordina

en: Order ID
it: ID ordine

en: Billing name
it: Nome per la fatturazione

en: Shipping name
it: Indirizzo di spedizione

en: No orders found.
it: Nessun ordine trovato.

en: View order !order_id.
it: Mostra ordine !order_id.

en: Edit order !order_id.
it: Modifica ordine !order_id.

en: !totals_orders orders shown match that account with !totals_items items purchased and !totals_total spent:
it: !totals_orders ordini corrispondono al profilo. !totals_items prodotti acquistati e !totals_total spesi:

en: Purchases
it: Acquisti
