Ubercart Discount Coupons (7.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Sender
fa: فرستنده

en: Creation date
fa: تاریخ ایجاد

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Code
fa: کد

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: SKU
fa: مدل

en: Order
fa: سفارش

en: Code length
fa: طول کد

en: or
fa: یا

en: Discount
fa: تخفیف

en: Product types
fa: انواع محصول

en: Ubercart - payment
fa: آبرکارت - پرداخت

en: Purchase date
fa: تاریخ خرید

en: Print
fa: چاپ

en: Account
fa: حساب

en: Any
fa: هر

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Apply to order
fa: تخصیص به سفارش

en: Order statuses
fa: وضعیت سفارشات

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
fa: تنها سفارش‌های دارای وضعیت‌های انتخابی در گزارش می‌آیند.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
fa: برای انتخاب چند وضعیت از کلیدهای Ctrl + Click استفاده نمایید.

en: view reports
fa: مشاهده گرازش‌ها

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
fa: اقدام به ارسال نامه الکترونیکی @email مربوط به سفارش @order_id ناموفق بود.

en: Replacement Patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: User autocomplete
fa: تکمیل خودکار کاربر

en: Ubercart
fa: آبرکارت

en: Expiry date
fa: تاریخ انقضا

en: Message format
fa: قالب پیغام
