Ubercart Discount Coupons (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Recipients
it: Destinatari

en: Sender
it: Mittente

en: Creation date
it: Data di creazione

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Code
it: Codice

en: Inactive
it: Inattivo

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: SKU
it: Codice

en: Order
it: Ordina

en: Code length
it: Lunghezza del codice

en: or
it: o

en: Discount
it: Sconto

en: Product types
it: Tipi di prodotto

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: Purchase date
it: Data di acquisto

en: Order #
it: Ordine #

en: Print
it: Stampa

en: Account
it: Profilo

en: Any
it: Qualunque

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Apply to order
it: Applica all'ordine

en: <strong>SKU:</strong> Any<br/>
it: <strong>Articolo:</strong> Qualsiasi<br/>

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br/>
it: <strong>Articolo:</strong> !sku<br/>

en: Order statuses
it: Status ordine

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
it: Verranno inclusi nel report solamente gli ordini con gli status selezionati.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
it: Tieni premuto Ctrl + clic per selezionare più status.

en: view reports
it: visualizza i rapporti

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
it: Inserire gli indirizzi email che devono ricevere le notifiche, one per riga. Si possono usare i token order per gli indirizzi email dinamici.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
it: Il tentativo di inviare una e-mail a @email concernente l'ordine @order_id è fallito.

en: User autocomplete
it: Autocompletamento nome utente

en: Coupon code
it: Codice coupon

en: Add new coupon
it: Aggiungi nuovo coupon

en: Minimum order quantity
it: Quantità ordine minima

en: Save coupon
it: Salva coupon

en: Coupon Code
it: Codice Coupon
