Ubercart Discount Coupons (7.x-2.1-alpha2) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Subject
id: Judul

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Recipients
id: Penerima

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Code
id: Kode

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: End date
id: Tanggal selesai

en: Order
id: Urutan

en: Code length
id: Panjang kode

en: None.
id: Tidak ada.

en: or
id: atau

en: Coupon
id: Kupon

en: Coupons
id: Kupon

en: Discount
id: Diskon

en: Product types
id: Jenis produk

en: Order #
id: # Order

en: Print
id: Cetak

en: Account
id: Keanggotaan

en: Any
id: Setiap

en: Order status
id: Status Order

en: User autocomplete
id: Autocomplete anggota

en: Coupon code
id: Kode kupon
