Ubercart Discount Coupons (7.x-2.1-alpha4) - en to sv translation catalogue (54 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Remove
sv: Ta bort

en: Edit
sv: Redigera

en: Message
sv: Meddelande

en: Name
sv: Namn

en: View
sv: Visa

en: Total
sv: Totalt

en: Unknown
sv: Okänd

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Recipients
sv: Mottagare

en: Sender
sv: Avsändare

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Mode
sv: Läge

en: Display options
sv: Alternativ för visning

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Code
sv: Kod

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: SKU
sv: Artikelnummer

en: Order
sv: Ordning

en: Code length
sv: Antal tecken

en: None.
sv: Ingen.

en: or
sv: eller

en: Discount
sv: Rabatt

en: Product types
sv: Varutyper

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Purchase date
sv: Inköpsdatum

en: Order #
sv: Beställning #

en: Print
sv: Utskrift

en: Account
sv: Konto

en: Any
sv: Alla

en: Order status
sv: Status för beställning

en: Apply to order
sv: Bifoga till beställning

en: Model/SKU
sv: Modell/Artikelnummer

en: <strong>SKU:</strong> Any<br/>
sv: <strong>Artikelnummer:</strong> Alla<br />

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br/>
sv: <strong>Artikelnummer:</strong> !sku<br />

en: Update order
sv: Uppdatera beställning

en: Order statuses
sv: Beställningsstatusar

en: Only orders with selected statuses will be included in the report.
sv: Endast beställningar med valda statusar kommer att tas med i rapporten.

en: Hold Ctrl + click to select multiple statuses.
sv: Håll ned Ctrl och klicka för att välja flera statusar.

en: view reports
sv: visa rapporter

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
sv: Ange e-postadresserna som skall ta emot meddelandena, en på varje rad. Du kan använda ersättningsstecken för beställning för dynamiska e-postadresser.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
sv: Försök att skicka e-post till @email angående beställning @order_id misslyckades.

en: Replacement Patterns
sv: Ersättningsmönster

en: User autocomplete
sv: Automatisk ifyllning av användarnamn

en: Add more items
sv: Lägg till fler artiklar

en: <span class="num-items">1</span> Item | <span class="num-items">@count</span> Items
sv[0]: <span class="num-items">1</span> Artikel
sv[1]: <span class="num-items">@count</span> Artiklar

en: Message format
sv: Meddelandeformat
