Ubercart Discount Coupons (7.x-3.0-alpha0) - en to pt translation catalogue (56 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Gross
pt: Em bruto

en: Subject
pt: Assunto

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: n/a
pt: não disponível

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Sender
pt: Remetente

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Mode
pt: Modo

en: Display options
pt: Opções de exibição

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Code
pt: Código

en: Inactive
pt: Inativo

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Valid until
pt: Válido até

en: Order
pt: Ordem

en: Remaining
pt: Restante

en: Code length
pt: Comprimento do Código

en: None.
pt: Nenhum.

en: or
pt: ou

en: Coupon
pt: Cupão

en: Coupons
pt: Cupões

en: Discount
pt: Desconto

en: Products
pt: Produtos

en: Product types
pt: Tipos de produto

en: Percentage
pt: Percentagem

en: Order ID
pt: ID da encomenda

en: Purchase date
pt: Data de compra

en: Used
pt: Usado

en: Print
pt: Imprimir

en: Account
pt: Conta

en: Any
pt: Qualquer

en: Custom fields
pt: Campos personalizados

en: Choose from
pt: Escolha de

en: Order status
pt: Estado da encomenda

en: Apply to order
pt: Aplicar à encomenda

en: Replacement Patterns
pt: Padrões de substituição

en: User autocomplete
pt: Completar automaticamente utilizadores

en: Coupon code
pt: Código do cupão

en: Expiry date
pt: Data de validade

en: Term autocomplete
pt: Completar automaticamente o termo

en: Role autocomplete
pt: Completar automaticamente o grupo de utilizador

en: Validity
pt: Validade

en: The date the coupon becomes valid.
pt: A data em que o cupão se torna válido.
