Ubercart Discounts (Alternative) (7.x-2.0-alpha1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: delete
da: slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Total
da: I alt

en: User
da: Bruger

en: Active
da: Aktiv

en: Roles
da: Roller

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: Qty
da: Antal

en: Price
da: Pris

en: Amount
da: Beløb

en: Terms
da: Ord

en: Code
da: Kode

en: Anonymous
da: Anonym

en: Operator
da: Operand

en: Order
da: Rækkefølge

en: Discount
da: Rabat

en: Products
da: Produkter

en: Authors
da: Forfattere

en: Classes
da: Klasser

en: copy
da: kopier

en: Specify a value to compare the order total against.
da: Angiv en værdi til at sammenligne ordretotalen imod.

en: Total is less than specified value.
da: Total er mindre end den angivende værdi.

en: Total is less than or equal to specified value.
da: Total er mindre eller lig med den angivende værdi.

en: Total is equal to specified value.
da: Total er lig med den angivende værdi.

en: Total is greater than or equal to specified value.
da: Total er større end eller lig med den angivende værdi.

en: Total is greater than specified value.
da: Total er større end den angivende værdi.

en: Order total comparison type
da: Ordretotal sammenligningstype

en: %name settings have been saved.
da: %name-indstillinger er blevet gemt.

en: Uses
da: Bruger

en: Discount type
da: Rabattype

en: Discount codes
da: Kuponkoder

en: Enter discount codes in the box below (one per line).
da: Skriv kuponkoder i feltet nedenunder (én pr. linje)

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
da: TODO Tilføj en beskrivende tekst til visning i grænsefladen.
