Ubercart Discounts (Alternative) (7.x-2.0-alpha2) - en to de translation catalogue (56 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: Search
de: Suche

en: Weight
de: Gewichtung

en: edit
de: Bearbeiten

en: User
de: Benutzer

en: Active
de: Aktiv

en: Roles
de: Rollen

en: N/A
de: n. v.

en: Price
de: Preis

en: Amount
de: Betrag

en: Terms
de: Begriffe

en: Anonymous
de: Gast

en: Order
de: Reihenfolge

en: Short Description
de: Kurzbeschreibung

en: Discount
de: Rabatt

en: Products
de: Produkte

en: Authors
de: Autoren

en: Classes
de: Klassen

en: Ubercart - core (optional)
de: Ubercart - Kern (optional)

en: Filter Type
de: Filtertyp

en: copy
de: Kopie

en: Minimum price
de: Mindestpreis

en: Subtotal:
de: Zwischensumme:

en: Specify a value to compare the order total against.
de: Geben Sie einen Wert an, mit dem die Gesamtsumme der Bestellung verglichen wird.

en: Total is less than specified value.
de: Summe ist kleiner als der angegebene Wert.

en: Total is less than or equal to specified value.
de: Summe ist kleiner gleich dem angegebenen Wert.

en: Total is equal to specified value.
de: Summe ist gleich dem angegebenen Wert.

en: Total is greater than or equal to specified value.
de: Summe ist größer gleich dem angegebenen Wert.

en: Total is greater than specified value.
de: Summe ist größer als der angegebene Wert.

en: Order total comparison type
de: Bestellsummen Vergleichs Typ

en: %name settings have been saved.
de: %name Einstellungen wurden gespeichert.

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Expires:
de: Läuft ab am:

en: Discount type
de: Rabattart

en: Discount amount
de: Rabattbetrag

en: <All Products>
de: - Alle Produkte -

en: <All Terms>
de: - Alle Begriffe -

en: <All SKUs>
de: <Alle Artikelnummern>

en: SKUs
de: Artikelnummern

en: <All Roles>
de: - Alle Rollen -

en: Is active
de: Ist aktiv

en: Export to CSV
de: In CSV exportieren

en: usage
de: Verwendung

en: <All Product Classes>
de: - Alle Produktklassen -

en: Revenue Amount
de: Einnahmen

en: Add discount
de: Rabatt hinzufügen

en: Code pattern
de: Codemuster

en: Generate codes
de: Codes generieren

en: Percentage off
de: Prozentualer Anteil

en: <All Authors>
de: - Alle Autoren -

en: Order total value after discount
de: Gesamtbetrag nach Rabatten
