Ubercart Discounts (Alternative) (7.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: delete
it: elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: User
it: Utente

en: Active
it: Attivo

en: Roles
it: Ruoli

en: N/A
it: N/D

en: Price
it: Prezzo

en: Amount
it: Importo

en: Terms
it: Termini

en: Code
it: Codice

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Operator
it: Operatore

en: Order
it: Ordina

en: Discount
it: Sconto

en: Products
it: Prodotti

en: Classes
it: Classi

en: Ubercart - core (optional)
it: Ubercart - core (opzionale)

en: Subtotal:
it: Subtotale:

en: Specify a value to compare the order total against.
it: Specificare un valore da confrontare con il totale ordine.

en: Total is less than specified value.
it: Il totale è minore del valore specificato.

en: Total is less than or equal to specified value.
it: Il totale è minore o uguale al valore specificato.

en: Total is equal to specified value.
it: Il totale è uguale al valore specificato.

en: Total is greater than or equal to specified value.
it: Il totale è maggiore o uguale del valore specificato.

en: Total is greater than specified value.
it: Il totale è maggiore del valore specificato.

en: Order total comparison type
it: Tipo comparazione totale ordine

en: Uses
it: Usa

en: Add discount
it: Aggiungi sconto
